• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
  • Українською
  • English
  • Français
Публічна дипломатія
Опубліковано 14 квітня 2021 року о 00:00

Співробітництво між вищими навчальними закладами України і Марокко

Угоди про співробітництво укладено між численними вищими навчальними закладими двох країн.

У 2017 році укладено угоди між Національною академією статистики, обліку та аудиту (Київ) та Національним інститутом статистики і прикладної економіки Марокко; між Національним університетом водного господарства і природокористування (Рівне) та Агадірським університетом ім. Ібн Зохра; між Харківським автомобільно-дорожнім університетом та Агадірським університетом ім. Ібн Зохра.

У 2018 році укладено угоди між Харківським державним університетом харчування і торгівлі та Київським університетом ім. Т.Шевченка і університетом Шуаїб-Дуккалі (м.Ель-Джадіда).

Успішно виконується угода про співробітництво між Київським національним лінгвістичним університетом і Рабатським університетом імені Мохаммеда V (укладена у травні 2016 року).

У жовтні-грудні 2016 року в Рабаті стажувалася група з 5 студентів КНЛУ, а у вересні-жовтні 2017 року – група з 8 марокканських студентів стажувалася у Києві.

У травні 2018 року навчальну поїздку до Марокко здійснили 5 студентів історичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

У квітні-червні 2018 року у Рівному стажувалася група з 12 студентів-майбутніх інженерів з Агадірського університету.


Молодіжні контакти

У травні 2018 року українська молодіжна команда здобула найбільше медалей і посіла перше місце на 17-й Міжнародній гімназіаді у Марракеші.


Українська громада в Марокко

Українська громада налічує близько 1000 осіб. Переважно, це громадяни України, одружені з марокканськими підданими. Частина з них працює в галузі медицини, освіти, туризму.

З осені 2020 року за сприяння Почесного консула України у м.Марракеш М. Ідріссі в Марокко діє онлайн школа української мови, в якій українську мову вивчають понад 20 дітей з українських та змішаних родин.

 

Популяризація української культури та мистецтва

            Основою для подальшого розвитку двостороннього культурно-гуманітарного співробітництва є Угода між Кабінетом Міністрів України та Урядом Королівства Марокко про співробітництво у сфері культури (укладена у 2009 році).

У рамках зазначеної угоди українські митці та творчі колективи традиційно беруть участь у міжнародних фестивалях, що відбуваються в Марокко.

Так, українське мистецтво представлено в Марокко виступами дитячих та юнацьких танцювальних ансамблів на Рабатському щорічному міжнародному фольклорному фестивалі (2012-2019 рр.), а також участю представників української громади Марокко спільно із Посольством України у  щорічному Фестивалі рідної мови (2012-2019 рр.).

Посольство України традиційно бере участь у щорічних благодійних дипломатичних базарах, де представляє стенд, що популяризує культуру України.

У листопаді 2013 - січні 2014 рр. у Рабаті й Марракеші відбулися  виставки Петриківського розпису.

У 2016 році у рамках участі у Міжнародному фортепіанному конкурсі імені Принцеси Лалли Мерієм 2-е місце здобула українка Тетяна Шафран (Київ).

У листопаді 2017 року Рабатський міжнародний фестиваль авторського кіно відзначив фільм української режисерки М.Степнаської «Стрімголов» (2017 р.) призом за кращу жіночу роль (Дарія Плахтій).

У листопаді 2017 року та у листопаді 2018 року у низці міст Марокко відбулися виступи ансамблю українського народного танцю «Барвінок» (Київ).

У листопаді 2018 року фільм українського режисера Р.Бондарчука «Вулкан» отримав Гран-прі Рабатського міжнародного фестивалю авторського кіно.

У травні 2019 року Одеський танцювальний колектив взяв участь у національному фестивалі фольклорних мистецтв у м.Марракеш та у м.Сус-Маса.

У липні 2019 року українські дитячі танцювальні колективи «Любавушка», «Полуничка», «Вітамінчики» взяли участь у Міжнародному  фестивалі «Діти миру» у мм. Рабат, Сале, Касабланка.

У 2019 році Україна була почесним гостем на Марракеському фестивалі народного мистецтва та Рабатському фестивалі «Молодь за мир» (липень-серпень).


Навчання марокканських студентів в Україні

Українська вища освіта користується в Марокко високою репутацією. Кількість марокканців, які вирушають здобувати вищу освіту в Україні, постійно зростає.

У 2020-21 навчальному році марокканці становлять 3-ю за чисельністю іноземну студентську громаду та першу за чисельністю студентську громаду з арабських та африканських країн – разом понад 8 тисяч осіб.

Марокканські студенти навчаються, зокрема, у медичних та фармацевтичних вищих освітніх установах у таких містах України, як Київ, Харків, Дніпро, Запоріжжя, Полтава, Тернопіль тощо, у Київському національному університеті імені Т. Шевченка, Харківському національному університеті імені В.Каразіна, Одеському національному університеті імені І.Мечникова, Київському національному економічному університеті імені В.Гетьмана, Київському національному авіаційному університеті, у Київському, Харківському, Львівському політехнічних університетах у Будівельно-архітектурному, Автомобільно-дорожньому Університеті радіоелектроніки та Інституті банківської справи у Харкові та інших українських вищих навчальних закладах в Одесі, Рівному, Кривому Розі, Вінниці, Сумах тощо.

Популяризація освітніх можливостей українських закладів вищої освіти здійснюється шляхом участі України у міжнародних освітніх виставках і форумах, що проходять у Марокко.

Можливості навчання в Україні було представлено на окремих стендах під час Міжнародних студентських форумів у мм. Касабланка (2014-2019 рр.), Гельмім (2018 р.) та Марракеш (2014, 2016, 2019 рр.).


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux