• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
  • Українською
  • English
  • Français
Торговельно-економічне співробітництво з Марокко
Опубліковано 25 жовтня 2021 року о 22:35

Загальна оцінка стану торгівлі України з Марокко

Королівство Марокко входить до 5 найбільших торговельних партнерів України в Африці після Єгипту, Алжиру, Тунісу та Лівії.

Загальний товарообіг між країнами у 2023 р. склав 143,362 млн дол. США. Український експорт до Марокко складав 41,574 млн дол. США, імпорт марокканських товарів в Україну – 101,788  млн дол. США, негативне сальдо для України - 60,214 млн дол. США.

Основні статті експорту з України (2023 р.): залишки і вiдходи харчової промисловості – 44,5%, тютюн і промислові замінники тютюну – 25,4%,  чорнi метали – 15,7%, зернові культури – 3,7%, залізничні локомотиви – 2,3%,  інструменти, ножові вибори – 1,4% електричні машини – 1,2%.  

Основні статті імпорту з Марокко (2023 р.): добрива – 43,4%, засоби наземного транспорту крім залізничного – 22,4%, електричнi машини – 7,9%,  риба i ракоподібні – 6,2%, сіль; сірка; землі та каміння – 3,2%, овочi – 2,7%, одяг та додаткові речі до одягу, трикотажні – 2,0%.

Основними причинами істотного зниження товарообігу між країнами у 2023 році було порушення усталених логістичних маршрутів імпорту-експорту товарів та труднощі зі страхуванням товарів з боку міжнародних страхових компаній через воєнні ризики.  

Загальний товарообіг за січень – серпень  2024 р. покращився порівняно з 2023 роком та склав 217,515 млн дол. США.

Експорт з України до Марокко склав 124,627 млн дол. США (основні статті експортупшеницяячмінь, напівфабрикати з нелегованої сталі, макуха, тверді відходи для виручення жирів та олій, тютюнові вироби, висівки та кормове борошно, соняшникова та бавовняна олія, машини для обробки металів). Пшениці було експортовано на 45 млн. дол. США, макухи та шроту – на 29 млн дол. США, тютюнових виробів - на 13,5 млн дол. США.

За перше півріччя 2024 року з України до Марокко експортовано 125 тис. тон пшениці, у серпні  2024 р. - 52 тис. тон пшениці, у вересні 2024 р. – 23,3 тисяч тон пшениці. 

Імпорт з Марокко до України склав 92,858 млн дол. США (основні статті імпорту: добрива мінеральні, фосфати та похідні, фосфорна та поліфосфорна кислота, автомобілі та інші транспортні засоби, паперові вироби, електричні кабелі, труби та інші вироби з пластмаси, арматура, текстиль та одяг, помідори, морожена та консервована риба, фініки, цитрусові).

Добрив було імпортовано на суму 46,6 млн дол. США,  автомобілів та інших транспортних засобів  – на суму 11 млн дол. США, текстильних виробів - на суму 8 млн дол. США,  помідорів – на суму 4,8 млн дол. США.

Можливості співпраці існують в агропромисловому секторі (інтерес до заснування українських «зернових хабів» на території Марокко та імпорт сільськогосподарської техніки з України), у сфері машинобудування (трансфер технологій, спільне виробництво с/г техніки), в сфері  розвитку портової інфраструктури, у сфері рибальства (вилов риби, ремонт суден, консервація рибної продукції), підготовки кадрів для морського флоту Марокко у ВНЗ України та залучення українських спеціалістів до побудови марокканських суден. Перспективною слід вважати сферу освіти, оскільки близько 10 тис. марокканських студентів навчалися в Україні на комерційній основі до лютого 2022 року.

Водночас, потенціал розвитку двосторонньої співпраці у промисловій, логістичній (морські та автомобільні контейнерні перевезення), машинобудівний та туристичній сферах залишається невикористаним.

Постійне зростання попиту Марокко на імпорт зернових (м’яка пшениця, кукурудза, ячмінь тощо), а також необхідність пошуку нових шляхів експорту агропродукції з України, створює сприятливі умови для посилення співпраці між країнами на зерновому треку.

Двосторонніх інвестицій не зафіксовано.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux