Посольство України в Королівстві Марокко

Київ 21:01

Королівство Марокко

Рекомендації з правил поведінки та безпеки в Марокко

Марокко є безпечною для туристів країною, яка має значний тривалий досвід прийому іноземців.

Слід враховувати, що Марокко є мусульманською країною. Під час перебування в країні необхідно дотримуватись загальноприйнятих норм поведінки, виявляти чемність і доброзичливість.

Необхідно вжити всіх заходів з метою запобігання втрати паспорта, грошей, платіжних карток, інших докментів, особливо в аеропортах, у транспорті, на ринках тощо. Для цього їх краще не класти  в одне й теж саме місце (наприклад, у сумку).

Рекомендується носити з собою фотокопію паспорта, а сам паспорт зберігати, по можливості, в надійному місці (наприклад, у сейфі в готельній кімнаті). У разі втрати (викрадення) документів, слід звернутися до поліції для оформлення протоколу, а також інформувати консульський відділ Посольства України в Марокко.

У Марокко не мусульманам заборонено вхід до мечетей, за винятком тих, де передбачені організовані екскурсії для туристів. Крім того, іноземцям не рекомендується відвідання міських кварталів, віддалених від центру, і які не входять до звичних туристичних маршрутів.

Навіть у теплий період року жінкам не варто носити короткі спідниці, шорти та занадто відкритий одяг. Носіння хустки для жінок у Марокко не є обов'язковим.

Під час священного для мусульман місяця Рамадан у денний час (до заходу сонця) на вулиці та в громадських місцях не слід вживати їжу та напої, а також палити. Харчуватися в денний час можна в готелях, які приймають іноземних туристів.

У бесідах із марокканцями не рекомендується розповідати про християнство, оскільки це може бути витлумачено як "прозилітизм", який заборонено законом. Не слід також критикувати іслам та монархічний устрій.

Не слід втручатися у суперечки чи конфлікти між марокканцями, свідками яких може стати іноземець.

УВАГА! Ввезення дронів на територію Марокко дозволяється за умови отримання попереднього офіційного дозволу органів влади та декларування на митниці. У іншому разі дрон буде конфісковано.

ДО УВАГИ ЗНІМАЛЬНИХ ГРУП! Будья-ка відеозйомка за допомогою професійного обладнання на території Марокко допускається тільки за умови завчасного (до початку поїздки) отримання офіційного дозволу органів влади Марокко. У іншому випадку відеоапаратуру може бути конфісковано, а порушників видворено за межі Марокко.

 Надання медичних та соціальних послуг в Королівстві Марокко

При в’їзді до Марокко вакцинація не є обов’язковою, водночас згідно з рекомендаціями ВООЗ, у разі тривалого перебування в країні, рекомендується зробити щеплення проти гепатиту А, В та тифу. Перед виїздом до країни переконайтесь, що ваш страховий поліс діятиме на території Марокко.

Марокко належить до країн з високим показником захворюваності на СНІД. Особливу стурбованість з боку влади викликає поширення СНІДУ серед жіночої частини населення. Згідно з нещодавно проведеним дослідження Всесвітньої організації охорони здоров’я, в Марокко налічується від 16 000 до 20 000 осіб, які інфіковані вірусом імунодефіциту людини.    

Усі великі міста, а також окремі сільські населені пункти Марокко забезпечені постачанням питної води, водночас при вживанні води рекомендується:

- віддавати перевагу бутильованій воді;

- уникати вживання сирих продуктів;

- ретельно промивати овочі та фрукти перед їх вживанням.

Слід мати на увазі, що згідно з нещодавно проведеним дослідженням, четверта частина пляжів на марокканському узбережжі не вважаються безпечними для купання. Під час відпочинку рекомендується обирати обладнані пляжі.

Загальні телефонні номери швидкої допомоги:

150

0537 -777-333

0537-20-20-20

Корисні номери телефонів медичних закладів Марокко, де громадяни України зможуть отримати швидку медичну допомогу:

A Rabat

 Service Médical d’Urgence :

+212 5 37 20 21 21 /20 21 22/20 21 23

A Casablanca

 ISAAF Mondial Assistance :

Maroc Assistance :

+212 5 22 31 31 50

+212 5 22 30 30 30

A Tanger

Hôpital italien :

+212 5 39 93 12 88

A Agadir

AMU (Assistance Médicale d’Urgence) :

 +212 5 28 82 88 88

A Fès

Service médical d’urgence FASSI :

+212 5 35 94 24 24 (24h/24)

A Marrakech

Allo médecine d’urgence :

+212 5 24 40 40 40

Місця розташування лікувальних закладів в столиці країни м. Рабат, де у разі необхідності громадянам України може бути надана невідкладна медична допомога. 

C.H.U. Rabat- Salé (Centre Hospitalier Universitaire Rabat - Salé)
Rue Mfadel Cherkaoui, quartier Souissi RABAT

+212 5 37 77 57 76

Hôpital Avicennes quartier Souissi RABAT

+212 5 37 67 28 71

Hôpital d'Enfants c.h.u. bd Ibn Rochd, Souissi RABAT

+212 5 37 67 25 81

Hopital militaire Mohammed V Hay Ryad RABAT

+212 5 37 71 44 19

Hopital Moulay Youssef avenue Sidi Mohamed Ben Abdallah RABAT

+212 5 37 69 08 92

Hopital Universitaire International Cheikh Zaïd
cité Al Irfane, hay Ryad, av Allal AlFassi Bp. 6533 RABAT

+212 5 37 68 68 68

Centre Cardiologique de Rabat 1, avenue Ibn Khaldoun, Agdal RABAT

+212 5 37 77 89 89

Centre de radiologie Fath 2 Ter, avenue Ibn Khaldoun RABAT

+212 5 37 68 17 70

Centre de Réanimation Néonatale et Pédiatrique
8, rue de Tunis RABAT

+212 5 37 20 86 00

Centre dentaire Souissi 5, lotissement Mouline II, Souissi RABAT

+212 5 37 75 74 74

Clinique Agdal 6, place Talha, av. Ibn Sina Agdal RABAT

+212 5 37 77 77 77

Clinique d'ophtalmologie Rafi 70, avenue du Chellah -ex Abderrahmane Annegay RABAT

+212 5 37 66 03 89

Polyclinique Internationale de Rabat 8, rue de Tunis RABAT

+212 5 37 20 61 61

 

Умови працевлаштування іноземних громадян в Королівстві Марокко

Необхідною умовою працевлаштування іноземця в Королівстві Марокко є наявність підписаного трудового контракту та звернення до Міністерства зайнятості та професійної підготовки з клопотанням про отримання дозволу на працевлаштування.

Згідно з наказом Міністерства зайнятості та професійної підготовки, що набрав чинності 15.05.2005 р., іноземний працівник для укладення контракту має довести, що його спеціалізація є „рідкісною та користується попитом”. Відповідне посвідчення, у разі підтвердження, публікується Національним агентством з підвищення зайнятості населення („Anapec”).

Контракт разом з іншими документами, необхідно подати до префектури поліції. Строк розгляду такого досьє складає 1 місяць і залежить від заявника, його статусу, повноважень тощо. За результатами розгляду звернення іноземцю оформлюється посвідка на тимчасове проживання в Марокко.

Що стосується регламентованих професій (медицина, фармація, тощо) надання права на зайняття підприємницькою діяльністю, то дозвіл надається генеральним секретаріатом уряду Марокко.

При плануванні виїзду за кордон з метою працевлаштування через українських посередників, МЗС України рекомендує громадянам України перевіряти наявність в суб'єкта господарської діяльності відповідної ліцензії на посередництво у працевлаштуванні на роботу за кордоном через Міністерство соціальної політики України (сайт - www.mlsp.gov.ua , розділ "Діяльність" - "Працевлаштування за кордоном").  

Безпекова ситуація

Безпекова ситуація в Королівстві Марокко протягом тривалого часу характеризується стабільністю та прогнозованістю. Хід суспільно-політичних процесів свідчить про те, що керівництву держави в цілому вдається утримувати під своїм контролем внутрішньополітичну ситуацію та запобігати радикалізації суспільства.

Серед проблемних питань, що негативно впливають  на динаміку криміногенної ситуації в країні, та в столиці зокрема, визначається активізацію нелегальної міграції громадян слаборозвинутих африканських країн до Євросоюзу та  використання території Королівства для виробництва гашишу та транзиту  наркотичних засобів  і прекурсорів до держав Євросоюзу.

Хвороба, спричинена вірусом Ебола

(пам’ятка для населення )

Хвороба, спричинена вірусом Ебола (гарячка Ебола),– смертельно небезпечне захворювання, що реєструється на території країн Західної та Центральної Африки, де існують ендемічні вогнища цієї хвороби.  У 2014 році масштабний спалах гарячки Ебола охопив Гвінею, С’єра-Леоне, Ліберію та Нігерію.

Можливість виникнення захворювання на території Європи та України низька. Однак існує високий ризик зараження громадян при перебуванні на територіях Західної та Центральної Африки.

На території країн Африки інфікування людей відбувається при безпосередньому контакті з інфікованими кажанами, гризунами або приматами під час відлову, розтину, приготування їжі з м’яса цих тварин та використанні продуктів, що можуть бути забруднені їх виділеннями (слина, сеча, фекалії та ін.).

Хвороба також передається від людини до людини. Передача вірусу від хворої людини відбувається через:

-  посуд, предмети побуту, одяг, білизну, медичне обладнання, інструментарій, санітарно-технічні засоби, інвентар та інші об’єкти, забруднені виділеннями хворого;

-  ін’єкції та маніпуляції, які порушують цілісність шкіри та слизових оболонок;

-  статевий контакт.

Прихований період (період без проявів клінічних симптомів) може становити від 2 до 21 дня з моменту інфікування.

Хвороба починається гостро з підвищення температури тіла до 38–390С, що може супроводжуватися сильним головним болем, появою сухості та першіння у горлі, нудотою та загальною слабкістю. У подальшому з’являються крововиливи у шкіру, кровотечі з носа, ясен, кров у випорожненнях, криваве блювання.

Для надання своєчасної медичної допомоги при появі будь-яких симптомів захворювання необхідно негайно звернутися по медичну допомогу, обов’язково попередити лікаря про перебування протягом попередніх 21 діб у країнах Західної та Центральної Африки.

У разі відвідування країн Західної та Центральної Африки, необхідно дотримуватись наступних запобіжних заходів:

-  регулярно дотримуватись заходів особистої гігієни;

-  уникати контакту з хворими людьми;

-  уникати участі у ритуальних обрядах;

-  уникати контакту з кров’ю та біологічними рідинами будь-якої людини, особливо тих, хто хворіє;

-  уникати контакту з живими та мертвими тваринами (кажанами, приматами, гризунами, антилопами, дикобразами, свинями);

-  вживати безпечні продукти харчування (термічно оброблені, ретельно вимиті). 

Митні питання

Митні питання пов’язані із ввезенням товарів до Марокко

Іноземні громадяни, які подорожують до Королівства Марокко мають право ввозити без оподаткування на територію цієї країни товари некомерційного характеру загальна вартість яких не перевищує 2000 марокканських дирхам.

У разі перевищення встановлених норм, подорожуючий має сплатити передбачені законодавством Марокко митні та податкові збори, або ж залишити товар на зберіганні митній службі. В митній службі товар може зберігатись не більше ніж 60 діб. Якщо після закінчення цього терміну товар не  витребовується власником, то відповідно до законодавства Марокко він вважається безгосподарним і може бути проданим органами митної служби.

Без митного декларування дозволяється ввозити:

  1. Предмети особистого користування:

-        ювелірні вироби;

-        камери/відео камери;

-        портативний музичний інструмент;

-        CD диски;

-        радіоприймач;

-        мобільний телефон;

-        комп’ютери та комплектуючі;

-        калькулятор;

-        спортивне обладнання.

  1. Тютюн, алкоголь та інші товари які не можуть перевищувати вказаних норм:

-        тютюн (200 грам для особистого вживання);

-        алкоголь (вино 1 літр + 1 літр іншого міцного алкоголю);

-        парфуми (150 мл);

-        туалетна вода (250 мл).

  1. Іноземна валюта:

-        ввіз іноземної валюти готівкою не має перевищувати 100 000 марокканських дирхам;

-        ввіз валюти на суми понад 200 000 марокканських дирхам готівкою вважається злочином, і карається за законодавством Королівства Марокко;

-        в необмеженій кількості дозволяється ввозити іноземну валюту у вигляді дорожніх чеків, банківських або почтових чеків, кредитні картки.

  1. Тварини:

-        домашня тварина має мати довідку про стан здоров’я видану ветеринаром, не пізніше як 3 дні до моменту прибуття в Марокко. Довідка має містити кількість, ідентифікаційний номер, опис тварини, інформацію щодо її вакцинації та підтвердження що протягом 6 тижнів до в’їзду на територію Марокко  в неї не було жодних інфекційних захворювань;

-        домашня тварина має пройти ветеринарний контроль здоров’я у відповідному пункті на митниці;

-        тварини, які занесені в Червону книгу та знаходяться під загрозою зникнення, під час перевезення мають мати пропуск, дійсний протягом 6 місяців, виданий компетентними органами крани походження.

Митного декларування вимагає ввіз:

-        товарів комерційного характеру;

-        товарів, загальна вартість яких перевищує 2000 дирхам;

-        готівка іноземної валюти, якщо сума перевищує 100 000 дирхам.

Митні питання пов’язані із вивезенням товарів з Марокко

-        під час експорту не підлягають митному декларуванню товари марокканського виготовлення (регіонального рівня), сувенірна продукція, напівдорогоцінне каміння;

-        експорт іноземної валюти не повинен перевищувати 100 000 дирхам. У разі перевищення цієї суми, подорожуючий має надати працівникам митної служби декларацію для реекспорту валюти;

-        без декларування дозволяється вивозити дорожні чеки, банківські або почтові чеки, кредитні картки;

-        експорт дирхам встановлений в розмірі 2000 дирхам. Перевищення карається за законом.

Товари, що заборонені для ввозу/вивозу.

-        зброя, комплектуючі до зброї та боєприпаси;

-        наркотичні та психотропні речовини;

-        письмові, друковані, аудіо та відео матеріали які суперечать моральності і громадському порядку;

-        деякі рослини і рослинні продукти, які можуть бути шкідливими або небезпечними для національної фауни;

-        з Королівства Марокко не можуть бути експортовані культурні цінності (твори мистецтва, предмети колекціонування, антикваріат). Вказані речі можуть бути вивезені за межі Королівства Марокко при наявності супровідного сертифікату, який видається марокканським департаментом у справах культури.

 

Корисні номери телефонів

Корисні номери телефонів відділів поліції Марокко, королівської жандармерії та митниць:

Великі міста

Rabat

Commissariat central :

Gendarmerie royale :

+212 5 37 72 02 31/32

+212 5 37 68 08 30/31

Direction générale de l’Administration des Douanes à Rabat:

Avenue Hassan II - Rabat

Site internet: http://www.douane.gov.ma

+212 37 269000

Fax: +212 37 730863/730985

à 6/26 92 36

Agadir

Commissariat central :

Gendarmerie Royale :

+212 5 28 82 22 43

+212 5 28 84 52 08 (service des étrangers)

+212 5 28 84 00 58

Casablanca

Commissariat Central :

+212 5 22 98 98 65

Mohammedia

Sûreté Nationale à Mohammedia :

+212 5 23 32 40 90

El Jadida

Sûreté Nationale à El Jadida :

+212 5 23 34 27 94

Fès

Commissariat central :

+212 5 35 62 20 62

Gendarmerie royale :

+212 5 35 62 36 74

Marrakech

Commissariat central :

+212 5 24 43 00 89 / +212 5 24 43 05 70

Tanger

Commissariat Central :

Gendarmerie royale :

Douanes de Tanger :

Commissariat du Port de Tanger

+212 5 39 94 04 77/94 06 70

+212 5 39 94 05 66 ou +212 5 39 94 05 95

+212 5 39 93 11 89 / 90

+212 5 39 93 11 29

Oujda

Commissariat central :

Gendarmerie royale

+212 5 36 68 20 02

+212 5 36 68 20 51 / 52

Інші туристичні міста

Gendarmerie royale d’Asilah :

Gendarmerie royale d’Errachidia :

Commissariat central de Meknès :

Gendarmerie royale de Meknès :

Commissariat de Nador :

Commissariat de Tetouan :

Douanes de Tetouan :

+212 5 39 41 71 90

+212 5 35 57 22 54

+212 5 35 52 16 79

+212 5 35 52 09 54

+212 5 56 60 74 50

+212 5 39 70 29 61/2/3/4

+212 5 39 99 29 10/97 81 60

Номери екстреної допомоги в Марокко: швидка допомога – 150, поліція – 190.

Довідкова в Марокко – 160.

 

Мапа


Республіка Мавританія

 

Pекомендації щодо правил поведінки в Мавританії

Мавританія є країною з досить високим туристичним потенціалом, однак з міркувань безпеки відвідування країни з туристичною метою не рекомендується. На значній частині території країни мають місце часті напади на іноземних туристів.

У разі необхідності перебувати на території Мавританії протягом тривалого часу (понад 15 днів), ВООЗ рекомендує зробити щеплення проти гепатиту А, В та черевного тифу. Щодо необхідності додаткової вакцинації громадянам України слід проконсультуватись з лікарем.

Слід зважати, що кліматичні умови в районі річки Сенегал є сприятливими для поширення популяції комарів, перенощиків малярії та інших небезпечних вірусів. У разі необхідності перебування в зазначеному районі, переконливо радимо використовувати у вечірній та нічний час антимоскітні засоби (спеціальний одяг, антимоскітні сітки, репеленти, розпилювачі інсектицидів та ін.).   

Несанкціоноване фотографування державних та релігійних будівель на території Мавританії є забороненим. Кредитні чеки та банківські картки Visa на території країни не діють.

Режим в'їзду: Візовий.

Місце розташування дипломатичного представництва або консульської установи Мавританії: Російська Федерація (м.Москва).

 

Безпекова ситуація в Мавританії

Внутрішнє становище в Мавританії залишається достатньо напруженим, особливо після нещодавно проведеної антитерористичної операції в Малі. Під час перебування на території Мавританії необхідно зберігати пильність і обережність.

Громадянам, які бажають відвідати Мавританію, слід отримати інформацію про останні зміни у суспільно-політичному житті країни і проінформувати Посольство про своє перебування. 

У м. Нуакшот безпечними для проживання є центральні райони. Інші місця необхідно відвідувати виключно у супроводі відповідальних осіб з числа місцевої адміністрації. Інтенсифікація руху та дорожня ситуація є достатньо напруженою і небезпечною. Не рекомендується пересуватися на автомобілі у нічний час. У провінційних містах також слід дотримуватись правил безпеки.

У разі прибуття до Мавританії з робочим візитом чи з метою обміну досвідом, переміщення територією Мавританії слід здійснювати виключно у супроводі осіб обізнаних з особливостями місцевості.

Посольство переконливо не радить здійснювати подорожі вздовж кордону між Мавританією з Малі, Алжиром та Західною Сахарою.

 

Митні питання

Оформлення візи для в’їзду на територію Мавританії здійснюється виключно в дипломатичних представництвах за кордоном, оформлення в’їзної візи на території Мавританії неможливе.

Ввезення, розповсюдження та споживання алкоголю на території Мавританії заборонено.

 

Умови працевлаштування іноземних громадян в Мавританії 

Укладення трудового контракту є однією з підстав оформлення візи для в’їзду в Мавританію з метою працевлаштування.

Відповідно до ст.10 Трудового кодексу Мавританії від 23.01.1963 року із змінами та доповненнями, трудовий контракт, укладений з іноземними громадянами, які отримали дозвіл на тимчасове проживання в Мавританії не може перевищувати 2 років. Після закінчення вказаного терміну контракт може бути поновлено на підставі указу Міністра праці.

Будь-який трудовий контракт з іноземцем, що передбачає фіксований термін роботи на території Мавританії, і перевищує три місяці вимагає проходження іноземцем медичного огляду. Документ про медичний огляд разом з іншими документами подається на розгляд інспектору Міністерства праці Мавританії. Інспектором проводиться перевірка трудового контракту та поданих документів за наступними параметрами:

- наявність попередньої згоди від роботодавця щодо проведення робіт;

- встановлення особи іноземного працівника, його вільного наміру, що відповідає умовам контракту;

- відсутність у працівника інших трудових зобов’язань;

- поінформованість сторін щодо тексту трудового контракту та його перекладу;

- чітка визначеність терміну дії контракту.

Працевлаштування іноземних громадян за трудовим контрактом в державних установах можливе у виняткових випадках за наявності відповідних рішень Міністра безпеки та Міністра праці.

Сенегал, Малі, Гвінея та Гамбія є країнами з яких приплив трудових мігрантів до Мавританії є найбільшим. Трудові мігранти з цих країн в загальному підсумку становлять 87,3 % із загального числа і тільки 4,9 % припадає на працівників з країн Європи.

При плануванні виїзду за кордон з метою працевлаштування через українських посередників, МЗС України рекомендує громадянам України перевіряти наявність в суб'єкта господарської діяльності відповідної ліцензії на посередництво у працевлаштуванні на роботу за кордоном через Міністерство соціальної політики України (сайт - www.mlsp.gov.ua , розділ "Діяльність" - "Працевлаштування за кордоном").  

 

Надання медичних та соціальних послуг в Мавританії

Корисні номери телефонів медичних закладів в Мавританії де громадяни України зможуть отримати швидку медичну допомогу:

 

 

 • A Nouakchott

Centre Hospitalier National :

Hôpital Militaire :

Clinique Kissi       

Directeur: Dr. Manthita Tandia

Ilot A Tevragh Zeina, № 743

B.P. 1191, Nouakchott

 

  

+222 45 25 21 35

+222 45 25 70 15

 

+222 452 927 27 /452 901 01

+222 468 314 00 / 226 314 00

Fax: 452 565 14

                                     

 • A Nouadhibou

Centro Asistencial del Instituto Social de la Marina :

Consule honoraire de France - Tél./fax :

  

+222 45 245 183

+ 222 45 74 58 71

 

Корисні номери телефонів в Мавританії

 

 

Морський порт м. Нуакшот

 

+ 222 45 24 1460

Fax:+222 45 25 9346

 

 Аеропорт м. Нуакшот

 

+ 222 4 525 83 21 / 4 525 88 59

 

+ 222 580 63 19 / 525 83 20

+ 222 525 94 83 / 525 09 71

Fax : + 222 525 88 59

Інформаційний сайт про Ісламську Республіку Мавританію http://www.infomauritania.com

 

Мапа