Посольство України в Королівстві Марокко

, Київ 15:28

Культурно-гуманітарне співробітництво між Україною та Марокко

Навчання марокканських студентів в Україні

Українська вища освіта користується в Марокко високою репутацією. Кількість  марокканців, які виявили бажання здобути вищу освіту в Україні, постійно зростає: з 435 чоловік у 2010 р. до 2065 у 2016 р.

Марокканці становлять другу за чисельністю іноземну студентську громаду з Африки - 4,6 тис. осіб, з яких близько половини вчаться в медичних ВНЗ.

Марокканці навчаються, зокрема, у медичних та фармацевтичних закладах у Харкові, Запоріжжі, Дніпрі, Львові, Одесі, Полтаві, Тернополі, у будівельно-архітектурних академіях у Дніпрі, Полтаві, Одесі та Вінниці, у Львівській політехніці та технічних університетах у Кіровограді, Запоріжжі та Тернополі, у Харківському та Криворізькому національних університетах.

Співробітництво між вищими навчальними закладами

Успішно виконується угода про співробітництво між Київським національним лінгвістичним університетом і Рабатським університетом ім. Мохаммеда V (укладена у травні 2016 р.). У жовтні-грудні 2016 р. в Рабаті стажувалася група з 5 студентів КНЛУ. У рамках угоди між Київським інститутом міжнародних відносин та Університетом Касабланка-Мохаммедія відбувається обмін студентами і викладачами.

Протягом 2016 року угоди про співробітництво було укладено між Придніпровською державною академією будівництва та архітектури (Дніпро) і Національною школою прикладних наук (м. Сафі) Марракеського університету; між Київським національним лінгвістичним університетом і Рабатським університетом ім. Мохаммеда V; між Агадірським міжнародним університетом та Національним фармацевтичним університетом (Харків) і Харківським автомобільно-дорожнім університетом; між Київським національним лінгвістичним університетом і Маракеським університетом. Меморандуми про порозуміння підписано між Харківським національним університетом радіоелектроніки і Феським університетом та Рабатським міжнародним університетом.

У квітні 2017 р. у Марокко побували проректори Харківського національного університету ім.В.Каразіна, Харківського державного університету міського господарства, НАУ «Харківський авіаційний інститут», Харківського державного університету харчуванні і торгівлі, а також представники Національного авіаційного університету (Київ).

Популяризація української культури та мистецтва

Українське мистецтво було представлено у Марокко виступами юнацьких танцювальних ансамблів на Рабатському міжнародному фольклорному фестивалі (2012-2014, 2016, 2017 рр.), участю майстринь-художниць Любові Ктиторової та Тетяни Бартош у 2-й та 3-й Міжнародних виставках творів жінок-майстринь декоративного мистецтва (Мохаммедія, 2013 і 2014 рр.), презентацією українського декоративного мистецтва у рамках Дня франкофонії (Рабат, березень 2013 р.), участю Посольства у «Святі рідної мови» (2012-2014, 2016, 2017 рр.). Український стенд було представлено на виставці народного вбрання «Музей одягу» (Касабланка, лютий 2012 р.), на Міжнародних дипломатичних базарах (2010-2013, 2015-2017 рр.). Проведено виставку картин випускниці Київського художнього інституту Муни Ель Амрі (2012, 203 pр.).

У листопаді 2013 - січні 2014 рр. у Рабаті й Марракеші проведено виставки Петриківського розпису.

Підтриманню міжнародного культурного іміджу нашої країни сприяє участь українських музикантів у Міжнародному конкурсі молодих піаністів, який проходить у Рабаті. Так, у 2016 р. 2-й приз здобула Тетяна Шафран; у 2013 р. студент Національної музичної академії України ім.П.І.Чайковського А.Баришевський здобув Гран-прі конкурсу, у 2012 і 2011 рр. 2-і призи отримали А.Прозорський і Р.Лопатинський.

Молодіжні контакти

До 2013 р. представники Марокко щороку брали участь у Міжнародному дитячому фестивалі «Змінимо світ на краще!» у МДЦ «Артек». У 2013 р. група молодих марокканців узяла участь у Молодіжному саміті ОБСЄ.

У липні 2015 р. представники України взяли участь у Міжнародній молодіжній зустрічі «Збереження миру та забезпечення сталого розвитку в контексті нових викликів» (м. Кенітра).

Українська громада в Марокко налічує понад 500 осіб. Переважно це громадянки України, які створили родини з марокканцями. Частина з них працює в галузі медицини, освіти, туризму.